3 Şubat 2018 Cumartesi

Teknoloji Detoksu Nedir?

Etiketler

Yaşadığımız bu dönemde teknoloji ile iç içe olmayan insan bulmak artık imkansız sayılmaktadır. Günümüzün çoğu vaktinde telefon, tablet, bilgisayar, akıllı TV’ler sayesinde teknoloji ile vakit geçirmekteyiz.

Teknoloji Detoksu Nedir?

Detoks Nedir?

İnsan vücuduna, cildine bakım yapmalı ve zararlı olabilecek şeylerden korunmalıdır. Vücudumuzun, cildimizin kendini yenilemesi ve atık olarak dışarı atılmayı bekleyen zararlı toksinlerden kurtulmaktır. Vücudumuz bu konuda bize yeterince yardımcı olmaktadır biz uyurken vücudumuz kendini yenilemeye koyulur, bizi zararlı toksinlerden kurtarmayı çalışır.

Teknoloji Nedir?

Bilginin, sanayideki işlemlerde sistematik olarak uygulanması demek sözlükteki tanımı olmaktadır. Günümüzde teknolojinin faydaları ve zararları saymakla bitmez. Günümüz şartlarında Dünya’nın gelişiminde büyük öneme sahiptir. Her yeni yapılan teknolojik ürün bir sonraki nesillere daha parlak bir gelecek bırakmak için yapılan bir icattır. İnsanlığın daha rahat, konforlu, huzurlu, sağlıklı yaşamasında  teknoloji çok büyük paya sahiptir.  Bunların yanında zararlarını da saymakla bitiremeyiz. İnsanları tembelliğe itmeleri, asosyal bir neslin yetişmesi, toplumdan kendini dışlamış karamsar genç bireylerin ortaya çıkması, insan sağlığını etkileyen zararları çoktur, çoğu işlemi internet üzerinden yapmamız, fazladan iş istihdamı sağlayacak kuruluşlarda ki personel sayısı azlığı teknoloji sayesinde gerçekleşmiştir.

Teknoloji Detoksu Nedir?

Kimimiz işi dolayısıyla, kimimiz ödevleri, kimimiz keyfi dolayısıyla gereğinden fazla süre geçiriyor bu tür teknolojik ürünlerde. Teknoloji detoksu ise tam burada hayatımıza devreye girmek zorunda kalıyor. Teknolojiden olabildiğince uzak kalmamızı gerekiyor bu sürede gerekmedikçe maillere bakmamalıyız, telefonla daha az vakit geçirmeliyiz. Yani kendimizi biraz teknolojik aletlerden uzaklaştırarak vücudumuzu, organlarımızı dinlenmeye çekmeliyiz.

Bu yazı hakkında Hiç yorum yok