15 Ocak 2018 Pazartesi

Sosyal Medyanın Yaşama Etkileri

Etiketler

7'den 70'e her insanın ilgiyle takip ettiği sosyal medya hayatın vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Öyle ki insanlar birbiriyle sosyal medya üzerinden iletişim sağlamakta, gruplara dahil olarak sosyalleşmektedir. 

Sosyal Medyanın Yaşama Etkileri

Kurulan gruplar üzerinden yeni arkadaşlıklar kurulmakta ve birlikte etkinlikler gerçekleştirmektedirler. Sosyal medyanın olumlu etkileri olduğu kadar, olumsuz etkileri de bulunmaktadır. Bu olumsuz etkilerin başında, dolandırıcılık, sahtecilik gibi durumlar yer almaktadır. Birçok insan sosyal medya üzerinden dolandırılmaya maruz kalmaktadır. Kötü olaylar olduğu kadar, iyi olaylar da olmaktadır. Bunların en iyi örneklerini, sosyal medya üzerinden tanışarak sonunu evlilikle bağlayan insanlardır. İnsanların eski zamanlarda iletişim kurması çok zorken, artık sosyal medya sayesinde kolayca tanışarak sıkı bağlar kurulması sağlanmaktadır. Ancak bilinmesi gereken başka bir durumda, sosyal medya üzerinde kötü niyetli insanlarında var olduğu gerçeğidir. Sosyal medya sayesinde insanlar toplum bilinciyle  bir araya getirmektedir. Kalabalık bir grubu oluşturmak için sosyal medyaya yazılan yazılar etkili olmaktadır.

Sosyal Medyanın Ne Gibi Faydaları Vardır?

Çeşitli video, fotoğraf, durum paylaşımını sağlayan sosyal medya sayesinde, insanlar bilmediği yerleri keşfetmekte, yeni gezilecek görülecek yerler bulmaktadır. Ülkenin başka bir ucunda aç kalan insanları sosyal medya sayesinde öğrenmekte ve onlara yardım götürmektedir. Bunu maddi ve manevi olarak sosyal medya üzerinden görebilirsiniz. Birçok şirket, firma sosyal medyayı kullanarak, sosyal hesaplar ve gruplar kurmakta ve işlerini buradan yürütmektedir. Sosyal medyanın insansan hayatına daha çok fazla katkıları bulunmaktadır.

Bu yazı hakkında 1 yorum

avatar
hasan güney

bence sosyal medya hayatımızın mahremiyetini öldürüyor ben elimden geldiğince iş hayatı için kullanamaya çalışıyorum.

Yanıtla