24 Ocak 2018 Çarşamba

Hobiler Ek İşe Çevrilebilir Mi?

Etiketler

Hayat şartlarının gün geçerek zorlaşması karşısında insanlar ek iş imkanları arama çabasına girmişlerdir. Özellikle ev hanımları bu konuda ilk sırada gelmektedirler. Zamanınız varsa ve bu durumu fırsata çevirip para kazanmak istiyorsanız size yol gösterebilecek bazı fikirler;

Hobiler Ek İşe Çevrilebilir Mi?

Ek İş Fırsatları

Özellikle büyük sanayi şehirlerinde üretim yapan yerel firmalar evlere iş göndererek ev hanımlarınsa yardımcı olmaktadırlar. Bu işler üretilen malzemelerin katlanması, gelinliklere boncuk dikilmesi, kemer tokalarının birleştirilmesi gibi el emeği gerektiren işler olabilmektedir. Bu tarz işlerse işverenler parça başı ücret ödemektedirler. Yazılım programlarına karşı ilginiz mevcutsa ve site tasarlayabiliyorsanız evden şirketlere site tasarlayarak güzel miktarlar kazanabilirsiniz. Özellikle son zamanlarda çok moda olan evden teknik destek iş imkanları da mevcuttur. Evinizde internet ve bilgisayarınız varsa bazı markalara teknik destek elemanı olarak evinizde çalışabilirsiniz.

Diğer Alternatifler

  • Evinizde mevcut olan kullanmadığınız eşyaları sanal platformlarda satarak ikinci bir iş imkanı elde etmiş olursunuz. 
  • Fotoğraf çekmek gibi bir hobiniz varsa bu hobinizi ek iş imkanı olarak kullanabilirsiniz. İnternette çeşitli alanlarda kullanılmak amacıyla resim arayan siteler mevcuttur. Siz de çektiğiniz resimleri bu sitelere yollayarak herhangi bir yerde yayınlanması durumunda belirli bir sure ek gelir sağlayabilir. 
  • El örgüsü konusunda marifetli iseniz boş zamanlarda örgü sepet, bez bebek örüp ürünlerinizi internet sitelerinde satışa sunarak para kazanabilirsiniz. 
  • El lezzetinize güveniyorsanız ve sizle çalışmak isteyen bir pastane varsa evde hamur işi yapıp satarak para kazanabilirsiniz.

Bu yazı hakkında 2 yorum

Hobiler ek işe tabii ki de çevirebilir hatta gerçek işinizi bırakıp hobi işine bile yönelebilirsiniz sebebi ise hobinin sevdiğiniz iş olması.

Yanıtla

aslında ek işe cevrilebilecek pek cok hobi olabilir. ancak bizler tembeliğimmizden bu iş fırsatlarını bir turlu değerlendiremiyoruz

Yanıtla