11 Kasım 2017 Cumartesi

İphone Toplu Mesaj Nasıl Gönderilir?

Etiketler

Toplu sms gönderme bazı zamanlarda bir ihtiyaç olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle doğum günü organizasyonlarında, ramazan, kurban bayramlarında, önemli kutlamalarda telefon rehberindeki tek tek kişilere mesaj atmak zaman kaybı yaratmakta ve kişilerin canını sıkmaktadır. Bu gibi durumlarda tek bir tuşlar birden fazla kişiye aynı mesaj gönderilmektedir. Toplu mesaj gönderimi android işlemci ve İos işlemci telefonlar için ayrı özelliklere sahiptir. İos işlemci iPhone toplu mesaj ya da iPhone toplu sms gönderimi yapmak oldukça basit şekilde gerçekleşmektedir. Toplu mesaj atmak normal manuel şekilde tek tek seçmek suretiyle programsız şekilde ya da iPhone’un ürün satın alma sanal mağazasından toplu mesaj atmaya ilişkin uygulama indirilerek ya da imessage olmak üzere üç şekilde yapılabilmektedir.

İphone Toplu Mesaj Gönderimi

  Birinci Seçenek: İmessage apple ürünü olan iphone ve ipadlerde kullanılmaktadır. İmessage ile hem iPhone hem de ipadlere toplu sms atmak mümkündür. İmmesage iphone da ayarlar bölümüne girilerek açık konuma getirilir. Daha sonra uygulama açılır ve kare üzeri kalem sembolü görülecektir. Buna tıklanarak mesaj bölümü açılır ve kime seçeneği ile rehberden birden çok kişi seçilerek allta imessage bölümünden mesaj yazılarak gönder tuşuna basılır. Yazdığınız mesaj toplu olarak gidecektir. İnternet ücreti dışında mesaj kullanmak ücretsiz olarak gerçekleşecektir.

  İkinci seçenek: Manuel şekilde sms göndermektir. Mesajlar kısmına girilir gönderilecek kişiler seçilir ve gönder tuşuna basılır. Kendinize ait sms paketi yoksa operatöre bağlı olarak Sms ücreti alınır. Bu kullanım tek göndermede maksimumum 15 ya da 20 kişiye gönderilebilmektedir. 100 kişiye bir sms gönderimi yapmak için ayrı ayrı partlar halinde gerçekleştirmek gerekecektir.

  Üçüncü Seçenek: Apple mağazasından toplu Sms gönderme programı indirmektir. Toplu Sms uygulaması iPhone cep telefonlarına indirilerek uygulama açılır. Gönderilecek kişiler telefon rehberinden topluca seçilir, tek seferde 100 kişi rahatlıkla seçilebilmektedir. Daha sonra doğum günü, yılbaşı, bayram, özel davet ya da kandil mesajları mesaj metnine girilir. iPhone cep telefonuna indirilen bu uygulamanın mesaj metni kutucuğunun altında toplu sms gönder butonu bulunacaktır, mesaj metni girildikten sonra toplu mesaj gönder seçeneğine tıklanarak 100lerce kişiye tek tuşla iphone toplu mesaj atma gönderimi gerçekleştirilmiş olacaktır.

Bu yazı hakkında 1 yorum

Toplu mesaj nasıl göndereceğimi bilmiyordum bu makale sayesinde öğrendim teşekkürler.

Yanıtla