10 Kasım 2017 Cuma

Blog Nasıl Açılır: Blogspot Site Açmanın Kolay Yolu

Etiketler

2 milyona aşkın kayıtlı kullanıcıya sahip olan Blogger sistemi kullanıcılarına ücretsiz olarak blog oluşturmayı sağlamaktadır. Blog açmak hayat değiştirir. hem maddi açıdan hemde manevi açıdan size birçok şey katacağına emin olabilirsiniz. 

Aslında blogspot siteye sahip olmak çok kolay evet yanlış duymadınız çok kolay. Yoksa sizin halen bir blog siteniz yok mu? Hiç merak etmeyin aşağıdaki detaylı açıklamalarımı harfiyle uygularsanız sizinde artık bir blog siteniz elinizin altında olacak. Çok fazla zaman kaybetmeden hadi bir blogspot site açalım. :)

 Blogspot Site Açma İşlemi


Öncelikle G-mail hesabınızla oturum açıyorsunuz, malum blogger açmak için olmazsa olmaz g-mail sahibi olmak sizin hesabınızın var olduğunu sayarak hemen işleme başlıyoruz. Google, blogspot araması yapıyoruz.
Resimde görüldüğü gibi blogger tıklayarak siteye girişi sağlıyoruz.

blogspot site

Oluşturduğumuz G-Gmail hesabını yazdıktan sonra Giriş tuşuna basarak sisteme giriş yapıyoruz.

Blogspot site kurma işlemi

Evet yeni bir blog oluştur ekranına gelmiş bulunuyor artık son nokta dokunuşlarla blog açma işlemimizi tamamlayacağız. Başlık, kısmına sitenizin açıklayan yazınızı giriyorsunuz. Adres, kısmına almak istediğiniz site ismini(domain) adını yazıyorsunuz. Yazma işlemi tamamlandıktan sonra bu blog adresi uygun yazısını gördüyseniz gayet iyi ve sorunsuz gidiyorsunuz demektir.

Geçiçi bir kaç tema ekranda yer alıyor hoşunuza gideni seçebilirsiniz sonradan zaten değiştireceksiniz. Blog Oluştur! butonuna tıklamanızla siteniz açılmış oluyor. :)

site kurma


Sizi sitenin panel kısmı karşılıyor olacak gerisi sizin araştırmalarınız ve bilginizle olcak birşey, güzel bir site ortaya çıkacağından şüphem yok.

ücretsiz blog

Herhangi anlamadığınız bir yer olursa bu yazıya yorum bırakırsanız, bizlerde elimizden geldiğince yeni blog açan arkadaşlara desteğimizi vermeye çalışırız. İyi Bloglamalar.. :)

Bu yazı hakkında 7 yorum

web site yapmaya baslamak icin bence en mantıklısı yeni baslayanlar icin blogger gibi hazır sablonlardan baslamaktır. sonradan wordpress gibi ücretli versiyonlar kullanılabilir.

Yanıtla

bence biraz daha detaylı anlatabilirdiniz.

Yanıtla

Bu kadar kolaymıymış, yok artık hemde ucuz gerçekten bir yerden başlamak gerek artık bu bana yol gösterici nitelikte bir yazı oldu. Teşekkürler.

Yanıtla

Bir zamanlar oldukça iyi avantajları vardı hatta blogspot üzerinden domaini alıp devam edebiliyordun şimdi nasıldır bilmiyorum ama blogger daima bir başlangıç alanı olmuştur.

Yanıtla

İlk actigim site blogger idi. Epey ugrwsmistim ogrenene kadwr. Ancak sonradan isi anladim. İnsan kurcaladikca karistirdikca ogreniyo bu isleri

Yanıtla

bende blog yapmak istiyrum.arastırdığıma gore ilk olarak blogger ile baslamalıymısım.

Yanıtla

Blog açmak zor olsa da şevki korumak, devamlılık daha da zor. Güzel paylaşım elinize sağlık

Yanıtla