30 Ekim 2017 Pazartesi

Whatsapp’ta gerçek zamanlı konum paylaşımı nasıl yapılır?

Etiketler

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması whatsapp’a son zamanlarda gelen bir yenilik ile birlikte, gerçek zamanlı olarak konumumuzu arkadaşlarımızla paylaşabilir hale geldik. Nasıl yapılacağını öğrenmek için yazıyı biraz daha okumanız gerekiyor.

Whatsapp’ta gerçek zamanlı konum paylaşımı nasıl yapılır?
Whatsapp’ta gerçek zamanlı konum paylaşımı nasıl yapılır?

Gerçek zamanlı konumunuzu göndermek için, ilk olarak paylaşmak istediğimiz kişinin sohbetine giriş yapıyor ve eskisi gibi konum gönder butonuna tıklıyoruz.  Açılan pencerede “mevcut konumu paylaş” butonuna tıklayıp ardından “devam” butonuna basıyoruz.

Ardından gelen ekranda, konumumuzun ne kadar süre boyunca paylaşılacağını seçebiliyoruz. Seçenekler arasında ise şimdilik sadece 15 dakika, 1 saat ve 2 saat bulunuyor. Eğer paylaşım ile birlikte arkadaşınıza birde mesaj göndermek istiyorsanız “Yorum ekle” kutucuğunu kullanabilirsiniz.

Konumumuzu canlı olarak paylaştığımızda, eski konum gönderme işlemi benzeri bir kutucukta gidiyor, altında ise “Paylaşmayı durdur” adından bir buton bulunuyor, böylece belirlediğimiz sürenin altında bir vakitte de paylaşımı durdurabiliyoruz.

Kendi fikrimi belirtecek olursam gayet kullanışlı bir özellik olmuş, buluşmak istediğimiz bir arkadaşımızla çok daha rahat buluşabileceğiz sanırım artık. Sizde görüşlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın!


Yazar: ErtugrulBK - Okumalık Blog

Bu yazı hakkında 5 yorum

Whatsapp'da gerçek zamanlı konum paylaşmayı bilmiyordum ancak sayenizde artık biliyorum.

Yanıtla

Whats up bu ozelligiyle farkini ortaha koydu. Diger hicbir uygulamada yok bu. Bir cok zaman kullaniyorum bu konum bilgisini

Yanıtla

Nasıl paylaşcağımı bilmiyorudm bu makale ile öğrendim gayet süper bir özellikmiş.

Yanıtla

kim bulmussa çok iyi etmiş bu konum işini. birbimizi bulmakta cok kullanıyorum arkadas cevremle. yoksa buuyuk sehirde araki bulasın

Yanıtla

whatssappta konum paylaşma gerçekten önemli. Geçen günlerde evimi taşımıstım arkadaşım gelecekti sagolsun kepliyazarın yazısı sayesinde gönderdim.

Yanıtla