23 Ağustos 2017 Çarşamba

Takipçinizi Arttırmaya Yarayacak Instagram Araçları

Etiketler

Dünyada 700 Milyondan fazla kişi Instagram kullanıyor ve bu kullanıcıların sadece 400 milyonu, her gün aktif olarak Instagram etkileşimlerini kontrol etmektedir. Böylesine geniş bir kitlenin olduğu sanal ortamda, Instagram üzerinden paylaşılan her gönderi bir reklam niteliği taşımaktadır. Instagram reklamları, hikayelerde link vermek özelliği ve iş aracı olarak kullanılan Instagram, birçok işletmenin sosyal medya pazarlama stratejisinde önemli bir rol oynamaktadır.

Takipçinizi Arttırmaya Yarayacak Instagram Araçları

Kalabalığın dışında nasıl öne çıkabilir ve Instagram’ınızın etkileşimini / takipçisini arttırabilirsiniz?


Aşağıda sizler için hazırlanmış olan listede kanıtlanmış taktikleri ve organik olarak takipçinizi nasıl arttırabileceğinizin yollarını bulduk. Hemen aşağıdan takipçinizi arttırmaya yarayacak Instagram araçlarını incelemelisiniz.

Bu listede Instagram hesabınız için sunulan birçok aracın ücretsiz olması beni sevindirdi. Liste sayesinde Instagram pazarlama konusunda size yardımcı olacak ve oluşturduğunuz hikayelerde nasıl bir reklam stratejisi yaratacağınızı ve nasıl hashtagler kullanmalısınız gibi benzeri planlamalar ile en üst düzey performansı yakalayacağız.

Not: Aşağıdaki araçlardan bazıları, ücretsiz planlamalar ile sunulmuştur. Ancak bazı araçlar sınırlı özelliklere sahiptir ve ücretli planlarında daha fazla özellik sunmaktadır.

1. Aviary Photo Editor
Aviary Photo Editor, en kapsamlı ve en çok tavsiye edilen fotoğraf düzenleme programlarından biridir. Uygulama ile, bir fotoğrafı tek bir dokunuşla zenginleştirebilir, efektler ve çıkartmalar ekleyebilir, çizebilir, metin ekleyebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Uygulamada binlerce ücretsiz fotoğraf efekti, çıkartma ve çerçeve bulunur ancak kitaplığınızı genişletmek istiyorsanız daha fazla ürün satın almanız gerekebilir.

Aviary'nin fotoğraf düzenleyicisi, Android, iOS ve Windows'ta kullanılabilir; yani her platformda elinizin altında olacaktır.

2. PicFlowPicFlow ile, Instagram için 3 adımda basit bir şekilde 15 saniyelik videolar hazırlayabilirsiniz.

- Fotoğrafınızı seçin
- Bir müzik seçin
- Her fotoğraf karesi için dokunarak süreyi ayarlayın

Daha uzun videolar yapmak isterseniz, (küçük) filigranını kaldırın veya fotoğraflar arasında daha fazla geçişin kilidini açın, bunları 3$ gibi makul bir fiyatla uygulama içinden satın alabilirsiniz.

3. CanvaCanva, sosyal medya, blog yayınları ve daha çok resim oluşturmak için kullanılan favori ücretsiz tasarım araçlarından bir tanesidir. Canva ile Instagram hikayelerinizde çok başarılı görseller hazırlayabilirsiniz. Sadece bir şablon seçin ve metni, resimleri ve arka planı beğeninize göre değiştirin.

4. Adobe SparkAdobe Spark, sevilen başka bir ücretsiz tasarım araçlarından biridir. Adobe Spark'ın beğenilen benzersiz bir özelliği: editördeki bir kadranı çevirerek başlık için farklı tasarım önerileri elde edebilirsiniz.

5. Gösterim Amaçları


Gösterim amaçları, Instagram yayınlarınız için kullanılacak en iyi hashtag'ları bulmak için harika bir araçtır. Instagram yayınınıza ilişkin birkaç hashtag yazmanız yeterlidir ve görüntülü reklamcılık amaçları ile alakalı ve popüler hashtag listeleri oluşturacaktır. Ayrıca, yasaklanmış ve spam olan hashtag'leri filtreler. Ardından, kullanmak istediğiniz hashtag'leri manuel olarak seçebilir.

6. Instagram AnalizleriBir iş profiline sahip kullanıcılar için Instagram analizi. Burada, Instagram yayınlarınızın ve hikayelerinizin performansını görebilir ve takipçilerinizle (Instagram'da ne zaman etkin oldukları) ilgili bilgiler edinebilirsiniz. 

 Ayrıca; Instagram'da bir iş profiliniz yoksa, Squarelovin gibi bir Instagram analiz aracını kullanabilirsiniz.

Bu yazı hakkında 6 yorum

güzel programlar benziyorlar kullanıp öğrenmek lazım teşekkürler

Yanıtla

İnstagram kullanmıyorum daha çok instagram fotoğraf ağırlıklı olduğu için sarmıyor. :/

Yanıtla

İnstagram'da takipçi artırmak isteyenlere duyrulur türünde yazı olmuş yazınız içerisinde söylediğiniz programları da kullanmak faydalı olacaktır

Yanıtla

Merhaba verdiğiniz bilgiler gerçekten işe yarar bilgiler bunun için teşekkür ederim size

Yanıtla
avatar
hasan güney

ben canva programını kullanıyorum ve oldukca memnunum tavsiye ederim ücretsiz özellikleri ile bile baya işe yaradı.

Yanıtla