11 Ağustos 2017 Cuma

20 Saniyelik Deli Cesareti

Küçük bir gülümseme ile gösterilecek karardır. Hatta ve hatta korkularını yenebilmektir, deli cesareti. Güven eksikliği ile hayatımızın her köşesinde bu deli cesareti ile karşılaşabiliriz. 20 Saniyelik deli cesareti de işte tam bu köşelerde gerekli olabiliyor.  Bir filmde izlerken, filmden çok aşırı etkilenmem sonucunda neden böyle bir konu yazmayayım ki diyerek '20 saniyelik deli cesareti' hakkında yazmaya karar verdim.

20 Saniyelik Deli Cesareti


Bazen insana tek gereken 20 saniyelik deli cesaretidir.


Düşüncelerin ön planda olduğu, en içten duyguların yansıdığı esrarengiz bir filmin en güzel sahnesine ait bu sözler. Hangi film o diye soranlar için filmin adı; Düşler Bahçesi
Film'de eşini kaybeden ve iki çocuğuyla yeni bir hayat düşleyen Benjamin'in başından geçen olayları anlatmakta. Sonunu düşünmeyen ve sonunda yaşanacak olan olumsuzlukları düşünmeden sadece siz istediğiniz için bir şeyi yaptığınızda, işte o zaman 20 saniyelik deli cesaretinizi yaşamışsınız demektir. Tıpki Benjamin'in yaptığı gibi.

Bende arada böyle bir cesaretim olsun istiyorum ama herkeste olmuyor işte. Bir de deli cesareti olarak sayılır mı bilmiyorum ama bir de aşırı deli cesaretine sahip insanları görmek ister misiniz?

1. Fransız örümcek adam Alain Robert.
Bu adam tam olarak deli cesaretine sahip insanlardan biri olabilir. Çünkü adam hiçbir güvenlik ekipmanı olmadan dünyadaki en uzun binalara tırmanabiliyor.

Alain Robert

2. Televizyon'da gördüğümüz ninjaların canlı halini almış adam Isao machii. 

Adam üzerine doğru gelen silahtan çıkmış mermiyi elindeki kılıcı ile ikiye ayırabiliyor.

Isao machii

3. Buz adam olarak bilinen -26 derecede koşan Wim Hof. 
Ayrıca 1 saat 44 dakika buzun içinde kalmıştır.

Wim Hof

4. Kelepçeli elleriyle çamaşır makinesinde kapalı olan sanatçı, Rick Meisel. 
boğulmasına çok az kalmışken kurtulmuş.

Rick Meisel

Bu yazı hakkında 2 yorum

Bu konu hakkında en iyi başlığı seçmişsiniz. "20 Saniyelik Deli Cesareti" tam da konun özeti şeklinde. Ayrıca ulaşılması zor bilgileri bizimle paylaştığınız için teşekkürler.

Yanıtla

Aradığım cesaret olarak 3 numarada ki adamı seçebilirim.

Yanıtla