1 Temmuz 2017 Cumartesi

Youtube videosu çekerken sevgilisini öldürdü

Günümüzün en popüler sosyal ağlarından olan Youtube için her gün yüz binlerce kişi kanalına video yüklemekte. Kimi sadece zımbırtı olsun diye paylaşmak, kimi zengin olma umuduyla para kazanmak, kimi ise ünlü olmak için farklı videolar çekmekte. Ancak ünlü bir youtuber olma hevesi bazen son derece acı sonuçlara vesile olabiliyor. Bu yazımda sizlere ABD'nin Minnesota eyaletinde yaşayan 19 yaşındaki youtuber Monalisa Perez'in sevgilisini öldürdüğü olayı yazıya dökeceğim.

Youtube videosu çekerken sevgilisini öldürdü

19 Yaşındaki Youtuber Monalisa'ın sevgilisi olan Pedro Ruiz Youtube videosu çekerken ölen kişi. Olay şöyle başlıyor: İlk olarak Monalisa ile Pedro 2017 Mart ayında Youtube kanalları La MonaLisa için video hazırlamaya başlıyorlar. Çiftin daha önceki videolarına bakacak olursak genellikle günlük, vlog ve birbirilerine yaptıkları acımasız şaka videoları tarzında içerikler ürettiğini görüyoruz. Çift çektikleri videolarla her şey yolunda giderken çift milyonlara ulaşmak ve fenomen olmak için çok tehlikeli bir deney yapmaya karar verdiler.

Perez twitter hesabında yaptığı paylaşımda "Şimdiye kadar youtube'nin en tehlikeli videolarından birini çekeceğini ve fikrin sevgilisine ait olduğunu" yazmıştı.

Genç sevgililerin amacı ise kalın bir kitabın, mermiyi durdurabileceğini düşünerek bu bir deney olarak düşünerek video çekmeye karar verdiler. Pedro Luiz kitabı göğüs hizasında tutarken, genç kadın sevgilisine ateş ediyor ve acı bir şekilde işler planladıkları gibi gitmeyerek Pedro Luiz'i yere sermişti. Genç kız 911'i arayarak yardım istemesine rağmen tüm çabalara rağmen sevgilisini kurtaramamıştı. Bide söylemeyi unuttum bu çift evliydi ve 3 yaşında bir çocukları vardı bunu da geçtim birde kızımız hamileydi ve bu durumda gözaltına alınarak tutuklandı.

Videoya ne oldu?
Olay anına ilişkin görüntülere polis el koydu ve milyonların tanıdığı bir insan olma hayaline çok farklı bir yolla kavuşan Monalisa Perez, 10 yıl hapis cezası istemiyle yargınlanmayı bekliyor.

Bu yazı hakkında Hiç yorum yok