22 Temmuz 2017 Cumartesi

Whatsapp’ın Bilinmeyen Özellikleri

Etiketler

Günlük hayatımızı kolaylaştırmakta olan whatsapp günümüzde nerdeyse herkes tarafından kullanılmaktadır. Birçok kişi burada sohbet etse de, bazı özellikleri nedeniyle sorunlar yaşamakta.

Whatsapp’ın Bilinmeyen Özellikleri


1) Whatsap’da otomatik olarak fotoğraf ve video indirmesini durdurabilirsiniz.

Birçok whtasapp kullanıcısı hücresel veri ile internete girerken biri fotoğraf veya video göndermesinden rahatsız olmaktadır. Bunun asıl sebebi internet sınırının dolması ve gönderilenlerin otomatik bir şekilde yüklenmesidir. Whatsapp bu kullanıcılar için otomatik indirmeyi durdurma amaçlı bir yöntem uygulamıştır. Bunu ayarlar sekmesinin sohbet ayarları bölümünden ayarlayabilirsiniz.

2) Kişiler İçin Kısayol Oluşturabilirsiniz.

Whatsapp, dilediğiniz herhangi bir kişi için kısayol oluşturma özelliğini kullanıcılarına sunmaktadır. Özellikle günlük oldukça fazla mesaj alan kişiler, sohbet içerisinde çok fazla konuştukları kişiyi kaybetmekte. Bunun için whatsapp’dan önemli olan kişileri favorilerinize alabilirsiniz. Bunu yapmak için kısayol oluşturacağınız kişinin üstüne basılı tutun ve sohbet kısayolu oluşturun seçerek kişiyi sık kullanılanlar yani favorilerim listesine alabilirsiniz.

3) Birden Fazla Hesap Kullanabilme İmkanı

Whatsapp, birden fazla hat sahibi kişiler için, birden fazla hesap kullanabilme  şansı sunmaktadır. Özellikle çift sim kartlı telefon kullanan kişiler, Google play üzerinden switch me uygulamasını indirerek whatsapp’da birden fazla hesap kullanabilir.

4) Eski Mesajları Geri Alabilirsiniz 

Whatsapp, kullanıcılarına whatsapp’ı sildiklerinde mesajlarını geri alma özelliği tanımıştır. Her gün saat 04:00 saatlerinde sohbetlerini yedeklemekte olan whatsapp dileyenlerin mesajlarını da, yedeklemekte. Ayarlar kısmından sohbet yedeklemeyi aktif ettiğiniz durumda dilediğiniz sohbetler yedeklenir. Dilerseniz whatsapp’ınızı silip geri yükleseniz bile sohbetleriniz silinmemiş olur. 

Bu yazı hakkında Hiç yorum yok