6 Temmuz 2017 Perşembe

Ülkemizde Sevgimizi Fazlasıyla Kazanan Sporcu Youtuberlar

Ülkemizde spora olan ilgi arttıkça, aslında bize o sporu sevdiren isimler olabiliyor. Basketboldan başlayabiliriz mesela. Fenerbahçe'den Ekpe Udoh desem? Hangi takımlı olursanız olun. Bu adama ilgi duyuyorsunuz. Yaptığı hareketler, verdiği mesajlar, rakibine olan saygısı ve adamlığını bozmayan görüntüsü ile sevgimizi fazlasıyla kazanmış durumda. Peki Ryan Babel desem? Beşiktaş'ta yaptığı işlerin yanı sıra birde yeni bir Youtube kanalı var. Vlog üzerine videolar yayınlayan Babel, hepimizin ilgisini çekmekte. Bir de kaptanımız Sinan Güler var. O diğer iki isime göre biraz daha tecrübeli ve en sevdiğimiz kaptanlarımızdan diyebiliriz.

Ülkemizde sevgimizi kazanan sporcu youtuberlar
Ülkemizde spora verilen önemi düşünürsek bu 3 sporcu da önemli işler yapıyorlar. Öncelikle Youtube kanalı açarak bize kendilerini daha iyi tanıma fırsatı sunuyorlar ki bu hepimizin istediği bir şey.
Böylesine güzel insanları Youtube'da görmek bizlere zevk veriyor.


Ryan Babel
Şimdi size Babel'in bir videosunda yaşadığı olayı anlatacağım. Babel, antrenmana başka bir yoldan gitmeyi tercih ediyor ancak trafik yoğun olduğu için videoda geç kalacağını belirtiyor. İşte o an videoyu izlerken kafalarda bir soru oluşuyor.
"Acaba Babel geç kalırsa, Şenol Güneş bir şey der mi?"
Desteklediğimiz takım farketmezsizin Babel'i zevkle izliyoruz. Babel, çekimlerini kendisi yapıyor ve genellikle vlog çektiği için neredeyse günün tüm zamanını kaydediyor. Yani Beşiktaşlılar maçlarının olmadığı bir gün de Babel'in neler yaptığını görebilme şansına sahipler. Bizlerin de istediği bu zaten.


Gelelim Ekpe Udoh'un kanalına.
Ekpe, o kadar güzel bir insan ki kanalı basketbol ve gündelik vlogların yanı sıra bilgi ve eğitim vermek üzerine. Videolarında hem kendi tecrübelerini anlatıyor hemde ülkemizin gençliğini bilinçlendirmeye çalışıyor. Her hafta deneyimli isimlerden bir konuk alıyor ve bilgilendirici bir söyleyişi gerçekleştiriyor. Bunun yanı sıra Ekpe, geçtiğimiz günlerde Berkcan Güven ile bir video çekmişti. (Berkcan Güven - ünlü youtuber) Ekpe'nin video'da Berkcan'a sorduğu ilk soru ise şuydu;
"Youtube kanalın ve okulun arasında ki eğitimi nasıl sağlıyorsun?"
Ya adam o kadar tatlı düşüncelere sahip ki, bizlerin bakamadığı kapalı pencereler ardından olaya bakıyor ve düşüncesi ise berkcanın eğitim hayatını merak ediyor olması.
Böyle adam sevilmez mi be abicim.


Sinan Güler
Basketbol Milli Takımımızın kaptanı Sinan Güler ise Youtube'da kendi reklam çekimlerini paylaşıyor ve vloglar çekiyor. Youtube işinde daha tecrübeli olan kaptan, bu akımı başlatan kişi olabilir. Türk Basketbolcu olarak başka kanalı olan sporcularımız yok galiba ama kaptan başlangıcın bir parçası olabilir. Sinan Güler, geçtiğimiz günlerde Galatasaray'dan ayrılarak Fenerbahçe ile sözleşme imzalamıştı. Galatasaraylı taraftarları üzmüş olabilir fakat kaptan kariyerini düşünerek böyle bir adım attı. Umarım kaptan ile 31 ağustosta başlayacak olan Avrupa Şampiyonasında başarılı oluruz ve kaptanın kanalında Avrupa Şampiyonasına dair vloglar izleyebiliriz.

Bu yazı hakkında 1 yorum

İyi enerji bulabiliyorlar böyle şeylere :) Ben halı sahadan dönüşte evin yolunu zor bulabiliyorum :)

Yanıtla