11 Temmuz 2017 Salı

Kepliyazar.com Facebook sayfası an itibariyle açılmıştır.

Uzun süre acaba blogumun facebook sayfasını açmalı mıyım? diye düşündükten sonra tam bir hafta sonra açmaya karar verdim ve an itibariyle açılmıştır. Facebook sayfasını açmak istedim çünkü ilerleyen zamanlarda reklam almayı düşünüyorum ve blogumu daha fazla kitleye ulaştırmak istiyorum. Yaptığım araştırmalarda seo uzmanları, sosyal medyanın bloggerlara çok desteği olduğunu ve blogunuzun büyümesinde ve takipçi artışında çok yararlı olduğunu belirtmekte.

Kepliyazar facebook'ta.

İyi bir blog olmak için sosyal medya şart!
Sosyal medya doğru kullanıldığı vakit blogunuz için çok iyi destekleyici bir seo gibidir. Siz blogunuz da yazdığınız özgün yazılar ile benim gibi her zaman Google'da en üst sıralara çıkmak istersiniz değil mi? O zaman blogunuz için sizde bir Facebook, Twitter, İnstagram vb. diğer sosyal medya hesapları oluşturun. Yazdığınız her blog yazısını sosyal medya profilinizde paylaşın ve üst sıraları hedefleyin.
Sosyal medyanın diğer yararlı bir getirisi de yazdığınız yazının daha çabuk indexlenmesini sağlıyor.

Sizi simgeleyen profil resmi kullanın!
Sizi simgeleyen profil resmi kullanmanızı öneriyorum. Mesela ben blogumun ismi "Kepli Yazar" olduğu için kepli bir fotoğrafımı tercih ettim. Bu sizin takipçileriniz de bir alışkanlık olup, sizin paylaştığınız gönderilerde ilk profil resminiz dikkatini çekecek ve sonra yazdığınız konuya ilgisini verecektir. Eğer özel günlerde felan profil resminizi düzenlemeyi istiyorsanız. Sadece üzerinde birkaç oynama yaparak değiştirmeyi tercih edin. Ben profil resmimi biraz daha geliştirmeyi düşünüyorum fakat fazla oynama yapmadan üstünde yaparak geliştireceğim.

Ve iyi bir kapak fotoğrafı da yaptınız mı tadından yenmez!
Her şey tamam bir de sağlam bir kapak fotoğrafı yaptınız mı oh mis gibi bir sayfanız var artık.
Ben basit bir çalışma ile siyah beyaz renkleri üzerinde kolay bir kapak fotoğrafı hazırladım. Bu kadarı yeterli diye düşünüyorum.

Facebook gönderileriniz de merak edici başlık kullanın.
Diyelim 1 saat boyunca özgün ve düzenli çok ilginç bir blog yazdınız. Bunu blogunuz da yayınladınız ve sıra geldi sosyal medya hesaplarınız da paylaşmaya. Sosyal medya hesaplarınız da paylaşırken takipçilerinizin yazdığınız yazıyı okuması için merak edici bir başlık kullanın. Merak eden okuyucular hemen blogunuzu ziyaret edeceklerdir.
Facebook sayfamı açalı 1-2 saat oldu ve baya yararlı da oldu diyebilirim.
Herkese hayatta başarılar.

Bu yazı hakkında Hiç yorum yok