10 Haziran 2017 Cumartesi

TRT'nin Her Pazar Sabahı Yayınladığı Kovboy Filmleri

TRT'nin yayınladığı pazar sabahlarının vazgeçilmezi olan kovboy filmlerini hala izlemeye devam ediyor musunuz? Ben şahsen izlemeye devam ediyorum çünkü eski anılar gözümün önüne geliyor. Her pazar TRT 1'e denk geldiğimde bana eski günleri hatırlatıyor.

TRT'nin Her Pazar Sabahı Yayınladığı Kovboy Filmleri

Ben babam sayesinde her pazar kovboy filmlerini izlemeye başlamıştım. Bence her baba ile oğul da geçmişte yaşamıştır. Hala da yaşıyor olabilirler çünkü kovboy filmleri hala her pazar sabahı yayınlamakta. Bir pazar klasiği olan western filmlerini sadece benim babam mı izliyor diye düşünürken biraz araştırma yaptım ve yalnız olmadığımı fark ettim. Geçmişte tek kanal yayını olduğu için büyüklerimiz her pazar sabahı izlerlermiş. Tabi ki o zaman ki izlenim ile bugün ki izlenim aynı kalite de olmayabilir ama hala izliyorlar ise babalarımız için bir anlam ifade etmekte. Onlar da bizim gibi eski günlerini hatırlamak istiyor olabilirler.

İlerde baba olunca yapmak istenilen en güzel olay olabilir.
Herhalde TRT'nin bu kuşağı ilerde de yayınlamaya devam edecekmiş gibi gözüküyor. Yayınlanmaya devam ederse eğer her babanın yapmak istediği en güzel olaylardan olacaktır.
Bir dönem TRT tarafından yayınlanmaması sıkıntı yaratmış olacak ki tekrardan pazar sabahlarında gördüğümüz için mutluyuz.

son sözler: Demek ki sadece sizin babanız izlemiyormuş  

Bu yazı hakkında 1 yorum

Ahhh çocukluğum... Uçan kaz ve NİLS ardından kovboy filmi ardından Hikmet Şimşek yönetiminde Pazar Konseri....

Yanıtla