16 Haziran 2017 Cuma

PES 2018'in ilk videosu yayınlandı

Etiketler

Geçtiğimiz günlerde PES 2018'in ilk tanıtım videosu yayınlanmıştı. Bu sene de fazlasıyla yeniliğe giden Konami, oyuncularına daha gerçekçi deneyim yaşatmak istiyor. Bugün Twitch üzerinden Konami temsilcisinin yaptığı açıklamaya göre Pro Evolution Soccer 2018, 12 Eylül'de yayınlanacak.


İlk defa bugün Pro Evolution Soccer 2018'in oynanış videosunu paylaştı. Video'yu 16 dakika olarak paylaşan IGN, oyunun ilk karşılaşmasını Liverpool ile Atletico Madrid arasında ki maç ile tanıttı.
Ayrıca oyun, PC, PlayStation 4, PlayStation 3 ve Xbox serileri için 12 Eylül'de Amerika'da, 14 Eylül'de ise Avrupa ve Asya'da çıkış yapacak.

PES 2018'in ilk videosu yayınlandı

Yıllardır hep aynı konu hakkında tartışıyoruz: PES mi? FİFA mı?
Bu soru hep bizleri ikiye ayıran bir soru olmuştur. Sürekli kıyaslanan bu iki oyun, kişinin zevkine göre değişse de hep benim oynadığım oyun daha iyi düşüncesiyle kıyaslanmıştır.
Gerçekleri konuşacak olursak FİFA, 90'lı yılların sonuna doğru bu kulvarda tek futbol oyunuydu. Ancak eski ismiyle Winning Eleven yani şuan ki ismi Pro Evolution Soccer - PES'in çıkışı ile FİFA'ya ilk defa bir rakip doğmuştu. Hızla gelişen PES, gerçekçiliği ile FİFA'nın önüne geçmişti bu da bizlerin oyuna verdiği değerle artmıştı. Yani bazılarımız FİFA'yı bazılarımız da PES'i sahiplenerek tartışmalara yol açmıştı. PES, her ne kadar FİFA'nın önüne geçse de 2011'de iyi bir çıkış yapamayıp oyunda bazı değişikliklere gitmişti. FİFA ise mükemmel bir çıkış ile PES'in önüne geçti.


Bu yazı hakkında Hiç yorum yok