14 Haziran 2017 Çarşamba

Gece saat 12'den sonra twitter'da ortaya çıkan hüzünlü tweetler

Sıkı bir twitter kullanıcısı olarak takip ettiklerim de bir şey fark ettim. Gece saat 12'den sonra twitter'da bir anda ortaya çıkan tweetler dikkat çekici. Sanırım twitter hesabı olan herkes içini dökmek için gece 12'den sonrası bekliyor olabilirler. Efkarlanıp dinlediği şarkının atarlı sözlerini atanlar olsun, sevgilisine sinirlenip gönderici anlamlı tweetler atanlar olsun. Bir de ben bu saatte ne tweet atabilirim diyerek ortaya karışık sallayanlar olsun twitter gece 12'den sonra baya bir değişik sosyal haline geliyor.

Az önce bir tweet gördüm ve herkesin görmesi gereken bir tweet olduğunu düşünüyorum. @kemcik006 kullanıcı adlı kemçik arkadaş, konumuzda da belirttiğimiz gibi 12'den sonra nasıl bir yalnızlık hissettiyse twitter ile evlenmeyi düşünmüş. Belki hüzünlü bir tweet değil ama duygusal düşünürsek 'yak kardeşim' diyebileceğimiz tweetlerden.


Bu defa da 12'den sonra efkarını tweetine döken @safakyaman7 kullanıcı adlı kardeşimiz için yakabiliriz.
'Yalnızlık ömür boyu' tweetini atan şafak, 12'den sonra hüzünlü tweetler listesinde baya bir hüzünlü tweet olarak görülebilir ama dileğim ömür boyu sürmemesi.


Hepimiz 12'den sonra birileri görsün diye tweetler atanlardanız. Belki şuan yok ben 12'den sonra değil gündüz de atıyorum diyorsanız eğer, sizin için de yakabiliriz ancak böyle geceleri müzik dinlerken atılmış atarlı bir tweet daha çok mükemmelleştiriyor gibi.
Ben gece atılan tweetleri okumayı daha çok seviyorum. Çünkü eğer o gece birilerine kırgınsanız, sizin gibi başka kırgın olanlarda tweetlerini paylaşıyorlar ise şöyle düşünüyorsunuz; benden başka üzülen birileri de var. İşte o zaman anlamlı geliyor tweetler.

Peki twitter olmasaydı, nereye yazacaktık o güzelim tweetleri?
Benim için bu sorunun basit bir cevabı var. Her zaman yazdığım yere yazarım. Nereye mi? işte tam da buraya. Yani bloguma. Neden siz de bir blog açıp, uzun uzun yazılar yazmıyorsunuz?

Eğer sizde bir blogunuz olsun istiyorsanız, benim blogumda ki 'Blog Yazmak' başlıklı yazılarımı okuyarak bir blog sahibi olabilirsiniz.

Bu yazı hakkında 1 yorum

Yazinin sonunda dikkat cekici o paragraf ilgimi cekti.Biraz trajik biraz komik ama twitter uzerinde bencede cogunlugu saat 12'den sonra cikan bu tweetler oldukca dikkat cekici.Bu tur paylasimlarin devamini bekliyoruz.

Yanıtla