6 Mayıs 2017 Cumartesi

Tek Sayfalık Web Sitesi İle Milyonlar Kazanan Alex

Daha önce mutlaka bir milyonluk dolarlık sayfaya sahip olan Alex Tew'in hikayesini okumuş olabilirsiniz; Bu web sayfasının sahibi olan Alex, öğrencilik yıllarında parasız kaldığı için böyle bir proje düşünmüş ve başarılı olmuştur.

Tek Sayfalık Web Sitesi İle Milyonlar Kazanan Alex

2005 Yılında İngiltere'nin Wiltshire şehrinde üniversite öğrencisi olan Alex Tew, Üniversitede işletme bölümüne merak salıyor ve başlamaya niyetleniyor ancak maddi durumu olmadığı için bu bölümü bir süre askıya alıyor ve herkesin yaptığı işleri yapmaktan hoşlanmayan, hayatında değişiklik olsun diye tam tersini düşünen Alex, bir iş de çalışmayı tercih etmiyor.

Bir Milyon Dolarlık Sayfa

Belirtiğim gibi tam tersi düşüncelere sahip olan Alex Tew, kimsenin aklına gelmeyecek inanılmaz bir kazanç yöntemi icat ediyor ve "1 milyon dolarlık sayfa" adında bir web sitesi açıyor ve Ana sayfasını 1000x1000 piksel olarak belirliyor. Toplamda 1 milyon piksele ulaşan sayfada her 1 piksel için 1 dolardan ilanlar almaya başlıyor.
Siteye giriş yaptığınız da sol üst tarafta "Sold Out!" yazısını görebilirsiniz. Yani bizim Alex, amacına ulaşmış ve tüm piksel alanlarına 1 dolar karşılığında reklam almayı başarmıştır.

Piksel satışları değişti

Piksel satın alan alıcıların logoları ve sloganları çok küçük gözüktüğünden Alex, değişikliğe giderek pikselleri 10x10 olarak değiştirir ve 100 piksellik reklam alanı 100 dolar olarak belirlemiştir.

Alex, ilk piksel satışını kime yaptı?

Alex, bir milyon dolarlık sayfasını yayınladıktan birkaç gün sonra, içeriği müzik olan web sitesine sahip yakın bir arkadaşı tarafından 20x20 boyutunda toplam 400 piksel alan satın alınmıştır. Bunun yanı sıra Alex, sayfanın ilk reklamlarını yakın arkadaşlarına ve ailesine toplam 4700 piksel reklam alanı satarak kazanmıştır. Daha sonra sayfanın ağızdan ağza yayılmasıyla 1000 dolarlık bir gelir elde etmiş ve büyük yayın kuruluşlarından olan BBC tarafından bir milyon dolarlık sayfa için bir haber yayınlanmıştır. Bu haber sayesinde sitenin kazançları ay sonunda Alex'e 250,000 dolar kazandırmıştır.

Hedefine ulaşınca okulu bıraktı

Alex, hedefine ulaşınca okulu bırakmıştır ve yeni girişimler için uğraşlar vermeye devam etmektedir. Şu sıralar bir mobil uygulama planları yapmakta.

milliondollarhomepage.com

Bu yazı hakkında Hiç yorum yok