5 Mayıs 2017 Cuma

GoDaddy'den 4.99 TL'ye Alan Adı Aldım

Etiketler

Daha önce de çok fazla alan adı satın aldığım firmalardan olan GoDaddy'den yeni blogum için 4.99 TL'ye kepliyazar.com alan adını 1 yıllık satın aldım. Sunucuları oldukça hızlı bu firma sayesinde satın aldığım alan adı 1 saat içerisinde başarılı bir şekilde hazır hale geldi.

GoDaddy'den 4.99 TL'ye Alan Adı Aldım

Stres Çarkı fiyatına Alan Adı! 
(5 Liraya stres çarkları bulunmakta fakat çocuklar için olanlarından)

Blogunuz için sizde bir alan adına 5 liradan sahip olabilirsiniz. Belki de daha az fiyata sahip olabilirsiniz. Nasıl mı? Daha önce alan adı alırken hep GoDaddy firmasını tercih etmişimdir diyebilirim. 2014 Yılında falan bir alan adını GoDaddy'den 2.22 TL'den satın almıştım. Firma indirim kodu imkanını sunarak üyeleri için sürekli fırsatlar belirlemekle beraber size satın aldığınız alan adının yanında hediyeleri de oluyor mesela satın aldığım alan adının yanında bana 'Web Sitesi Mimarı' adlı yardımcı programını 1 aylık hediye ettiler. Web Sitesi Mimarı, blogum için neler yapacağımı ve blogumda ki ihtiyaçların neler olduğunu bilgilendirmektedir.

GoDaddy İndirim Kodlarını Nereden Bulabiliriz?

İndirim kodlarını bulmak için Google'de basit bir arama yaparak veya belirli webmaster forumlarında bulabilirsiniz. İndirim kodlarını uygularken kodun özelliklerini sakın okumayı unutmayınız çünkü kodlar genellikle 1 yıllık için geçerli olmakta. Yani örnek veriyorum; kod size alan adını 4 liradan veriyor ama şöyle bir koşul sunuyor, o kod ile satın aldığınız alan adı 1 yıl için geçerlidir. 1 yılı dolduktan sonra sizden normal fiyatını tahsil edebiliyor. Daha önce başıma gelmişti ilk yıllarımda 1 yıllık alan adını 3 liraya falan almıştım. 1 yıl dolduktan sonra pek fazla bilgim olmadığından GoDaddy benden 40 lira gibi bir para kesintisi yapmıştı ve daha sonra öğrendim ki GoDaddy hesabımda ki kartımdan otomatik ödeme olarak kesinti yapılmış. Yani diyeceğim o ki 4-5 TL'ye alan adı aldıktan sonra otomatik ödemeyi kapatın!

Bir Diğer Sorunda GoDaddy Hesabında Ki Kart Bilgilerinin Silinmiyor Olması.

Değişik bir durum olabilir fakat GoDaddy, 5 TL'ye sattığı alan adlarının intikamını almak gibi bir niyet de değiller. Neden böyle bir durumu tercih etmişler bilmiyorum ama bir çok GoDaddy müşterisi bu sıkıntıyı yaşamakta ve çözüm aramakta. Çözümü ise daha önce denemedim ama var.

GoDaddy Kart Bilgilerini Hesaptan Kaldırma *[Çözüm]

Çözümümüz şu; yeni bir GoDaddy hesabı açıyoruz ve alan adını yeni açtığımız hesaba aktarıyoruz. Neden aktardık? Çünkü alan adımızı aktarınca, hesabımız boşta kalıyor ve kart bilgilerini kaldırma işlemini yaptığımız kart hesabımızdan silinmiş oluyor. Daha sonra alan adınızı normal hesabınıza aktarmak isterseniz, aktarabilirsiniz.

GoDaddy hakkında ki görüşlerinizi yorum yazarak belirtebilirsiniz. iyi günler.

Bu yazı hakkında Hiç yorum yok