22 Mart 2017 Çarşamba

Kepli yazarın bloguna hoşgeldiniz.

Etiketler

Kepli yazarın bloguna hoşgeldiniz.
Merhaba, öncelikle Kepli Yazar adlı bloguma hoşgeldiniz diyerek söze başlayabilirim. Kepli yazar da neyin nesi? gibi bir soruyu sorabileceğinizi düşünerek size kepli yazardan bahsetmek istiyorum.
Kepli Yazar başlıklı blogu yazmamdaki amaç; gerek çevremde gerekse Google'da yaptığım araştırmalarda gördüğüm ve hayranlıkla incelediğim aktif blog yazarlarından etkilenmem sonucu bir heves ile bu blogu yazmaya karar verdim diyebilirim. Tabii ki her blog yazarı gibi benimde blogum da yapmak istediğim çok şey var. Yapmak istediklerimi zaman geçtikçe göreceğinizi umuyorum ve bu yüzden hayaller olarak tek tek yazmak yerine zamana bırakmayı tercih ediyorum.

Ben kimim?

Kim olduğumu merak edenler için bilgilendireyim ismim umut. Çukurova Üniversitesinde, Bilgisayar Programcılığı bölümünü okuyorum. Lise döneminde de Bilgisayar bölümünü okuduğum için Üniversitede de aynı bölümü tercih etmem kolay oldu. Ek olarak zamanımın yettiği kadar amatör olarak fotoğrafçılık ile uğraşıyorum. Adana da yaşayan ve fotoğrafçılıkta kendini üst düzeye çekmiş insanlar ile fazlasıyla tanıştım ve onlardan işin püf noktalarıyla ilgili bir kaç basit bilgi aldım diyebilirim. Blogum da fotoğrafçılık ile uğraşan arkadaşlar için ilerleyen günlerde bu üstadlardan kaptığım bazı bilgilere yer vereceğim.

Blog Hayatım

Benim için zor olmayacağını düşünerek ve daha önce de Blogger kullanmamın verdiği özgüven ile yeni bir blogger hesabı oluşturup bu blogu açmaya karar verdim.
Blogger'ı aktif olarak 3-4 sene kullandım fakat işlevim değişik amaçlar içindi. Zaman öldürmek için arkadaşlarımın bloglarına temalar yapıyordum. Yaptığım temaları blogumda yayınlayarak başka blogger yazarlarının da benimle iletişime geçmesini sağlıyordum. İletişime geçen bloggerlar projelerine destek vermem amacıyla benden tema isterler bende zevk alarak ücretsiz bir şekilde kendilerine temalarımı servis ediyordum. Ama bir süre sonra temalar için neredeyse tüm zamanımı harcadığımı fark ettim ve bu işten neden para kazanmıyorum diyerek para kazanmak amacıyla yaptığım temaları satmak için uğraşlar vermeye başladım. Fakat bu sektörde bloggerlar para ile satın almak yerine, internet üzerinden basit bir araştırma yaparak temalara ücretsiz bir şekilde sahip olabiliyorlar.

Kepli yazar'da neler olacak?

Blog içeriğimde sizlere elimden geldiğince hoşunuza gidecek yazılar yazmak istiyorum. Ben profesyonel bir blog yazarı değilim ve sizlerin yazdıklarımı okurken keyif almanızı istiyorum.
Blogumu zamana bırakarak, ilerleyen günlerde zaten içeriklerimin kendiliğinden oluşacağını umarak sözlerimi burada bitirmek istiyorum.

Blogumda ki ilk yazımı okuduğunuz için teşekkür ediyorum.
jubulut@gmail.com mail adresine yazacağınız mailler ile bana ulaşabilirsiniz.

Bu yazı hakkında 3 yorum

hayırlı olsun

Yanıtla

Bloğunuzu yeni keşfettim, Umut Bey. Temanızı ve içeriklerinizi de çok beğendim, hayırlısı olsun, başarılarınız daim olsun :)

Yanıtla

Bu güzel yorumunuz için size çok teşekkür ederim. Ayrıca yeni bloglar keşfetmek heyecanlandırır. :)

Yanıtla